پرنده نگری و گردشگری مسئولانه

خاطرات سفرهای علی و سمانه

پرنده نگری و گردشگری مسئولانه

خاطرات سفرهای علی و سمانه

پرنده نگری و گردشگری مسئولانه

۳ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

سهره ها گنجشک سانانی هستند که به دلیل آوازخوان بودن و نگهداری تعدادی از آنها در قفس، برای بسیاری از ما آشنا هستند. این پرندگان توسط نوک ضخیم و کوتاه (مخروطی)شان به راحتی شناخته می شوند. آشنا بودن با آوازشان شناسایی آنها از یکدیگر را بسیار راحت تر می کند.

18 گونه سهره در ایران مشاهده می شود که ما هنوز موفق به دیدن 5 گونه از آنها نشده ایم. در ادامه سوابق مشاهده سهره ها شامل محل هایی که تا کنون آنها را دیده ایم و تصویر تعدادی از آنها در ادامه آورده شده است.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ مهر ۹۴ ، ۱۷:۳۰
علی و سمانه

سنگ چشم ها خانواده ای از راسته گنجشک سانان هستند که به واسطه سرِ گردِ بزرگ (نسبت به بدن)، نوک ضخیم و قلاب دار و اغلب نوار چشمی سیاه رنگ، از فاصله ی دور نیز به راحتی شناخته می شوند.

این پرندگان شکارچی های زبردست و خشنی هستند. آنها به راحتی می توانند جوندگان کوچکی مانند موش و ول که در مقایسه با جثه و وزن خودشان چندان کوچک نیستند را شکار کنند. اما چرا خشن؟! 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ مهر ۹۴ ، ۱۷:۲۶
علی و سمانه

متاسفانه برای مدتی سفر رفتن برایمان امکان پذیر نبوده است. لذا از دوستانی که لطف کرده و به وبلاگ ما سرزدند، به دلیل ارائه نشدن مطلب جدید پوزش می طلبیم. 

با آغاز فصل مهاجرت پرندگان، حتما هیاهوی مرغابی ها و پرندگان زمستان گذران چهره اغلب تالاب های کشور را دگرگون کرده و ما نیز بی صبرانه منتظر زمان مناسب سفر هستیم. در طول این مدت نگاهی به نتایج سفرهای پیشین و تحلیل اطلاعات آنها می پردازیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ مهر ۹۴ ، ۱۳:۲۰
علی و سمانه