پرنده نگری و گردشگری مسئولانه

خاطرات سفرهای علی و سمانه

پرنده نگری و گردشگری مسئولانه

خاطرات سفرهای علی و سمانه

پرنده نگری و گردشگری مسئولانه

۵ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

26 آذر 94

روز پنجشنبه به همراه تعدادی از دوستان و اعضای گروه پرنده نگری پلیکان بازدیدی از پارک جمشیدیه داشتیم. هماهنگی و سرپرستی برنامه توسط دوست خوبمان آقای هادی امینی انجام شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آذر ۹۴ ، ۰۸:۰۴
علی و سمانه

19 آذر 94

طی بازدیدی از پارک چیتگر در هوای مه آلود، در ضلع شمال غربی پارک، در میان دسته ایی 50تایی از زرده پره های لیمویی، زردپره ای با اندازه یکسان اما رنگ متفاوت جلب توجه نمود. پس از ثبت چند عکس و مشورت با دوستان و اساتید مربوطه از جمله آقایان Derek Scott* و Richard Porter**، مشخص گردید گونه مذکور علیرغم اینکه شباهت بسیاری به نر Pine Bunting (زرد پره گونه سفید) داشت، در واقع هیبریدی (دورگه ای) از زردپره گونه سفید و زردپره لیمویی می باشد.
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۴ ، ۱۲:۰۳
علی و سمانه

21 آذر 94

روز شنبه گذشته، حین گشت زنی در اطراف دریاچه عشق آباد، در میان نی ها یک سسک دم پهن (Cetti’s Warbler) مشاهده نمودیم. سسک دم پهن پیش از این در پاییز دهه هفتاد میلادی توسط درک اسکات* در این منطقه مشاهده شده بود.

lqjo__mg_2300.jpg 

سسک دم پهن

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۴ ، ۱۴:۲۶
علی و سمانه

جمعه 6 آذر 94

رینه دماوند یکی از زیستگاه های هما می باشد و این پرنده به دفعات در منطقه مشاهده شده است. لذا به همراه دوست خوبمان آقای امیر علیمرادیان بازدید نیمروزه ای از دشت لار و رینه دماوند داشتیم. هوا بسیار پاکیزه و دلچسب بود، اما هما رویت نشد و همچنین به دلیل باد نسبتا شدید، پرنده های چندانی قابل مشاهده نبودند.

قله دماوند

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ آذر ۹۴ ، ۱۱:۵۲
علی و سمانه

جمعه 29 آبان 94

روز جمعه نم نم باران هوای دل انگیزی را به وجود آورده بود. ما نیز فرصت را مغتنم شمرده و در منظره های پاییزی پارک چیتگر قدمی زدیم. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ آذر ۹۴ ، ۱۱:۵۱
علی و سمانه