پرنده نگری و گردشگری مسئولانه

خاطرات سفرهای علی و سمانه

پرنده نگری و گردشگری مسئولانه

خاطرات سفرهای علی و سمانه

پرنده نگری و گردشگری مسئولانه

ما عاشق سفر هستیم و به واسطه ی همین سفر هم بود که پیوند خوردیم. سفرهامون رو با شرکت در دوره‏ی راهنمای طبیعت گردی سمت و سو دادیم و الان زمینه ی اصلی سفرهامون «پرنده‏نگری» هستش. هر چند باز هم هدف اصلی، لذت بردن از طبیعت و کسب تجربه های جدیده. ما معتقدیم اونقدر زندگی کوتاهه و اونقدر فرصتها محدودند که باید از هر فرصتی استفاده برد.

همیشه سعیمون بر اینکه که سفرهامون سازگار با اصول «Ecotourism» یا «بوم گردی مسئولانه» باشه؛ به نوعی یعنی: حداقل آسیب به طبیعت به همراه ارتباط با جوامع محلی.

لحظاتی توی سفر پیش میاد که آرزو می کنیم کاشکی همه ی عزیزانمون حضور داشتند. لذا تصمیم گرفتیم این وبلاگ رو راه اندازی کنیم تا خاطرات شیرینمون رو با دوستانمون تقسیم کنیم. همچنین از اونجایی که همیشه برای برنامه ریزی سفرهامون جستجوی زیادی بین منابع می کنیم و نهایتا هنگام مراجعه به منطقه بازهم با کمبود اطلاعات مواجه می شویم، تصمیم گرفتیم تا خروجی سفرهامون رو از طریق این وبلاگ به اشتراک بگذاریم.

تمام عکس هایی که در این وبلاگ آورده می شوند متعلق به خودمون هستند، مگر در مواردی که منبع عکس مشخص شده باشد. همچنین تمام طول و عرض های جغرافیایی که برای عوارض خاص مثل کوه، دریاچه، آثار تاریخی و ... عنوان می شوند، تنها مشخصات جغرافیایی محل توقف ما در کنار عوارض هستند و نه مرکز جغرافیایی اونها.

 

دلتون سبز و طبیعتتون پایدار